Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Śladami dwóch kobiet

Śladami dwóch kobiet podążali seniorzy z gminy Raszków podczas wyjazdu na Śląsk w niedzielę 17 listopada. Ponad pięćdziesięciu uczestników projektu pn. "Matki, żony, artystki, działaczki. Śladami kobiet - wiejska akademia trzeciego wieku" udało się tego dnia do Lublińca i Katowic.

Pierwszym odwiedzanym miejscem było Muzeum Edyty Stein w Lublińcu, ukazujące życie św. Edyty Stein jako patronki Europy oraz miasta a także jej tragiczną śmierć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Następnie grupa udała się do Katowic, gdzie odwiedziła Muzeum Historii Katowic a dokładniej jego oddział: Muzeum Barbary i Stanisława Ptaków. Tam seniorzy poznali życie artystyczne, jak i prywatne wybitnej scenografki i kostiumolożki Barbary Ptak a także kostiumy i dokumentację fotograficzną z realizacji przedstawień teatralnych. Elementem pobytu w Katowicach był także udział w koncercie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która zagrała ze światowej sławy klarnecistą Davidem Krakauerem.

Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zdjęcia: Karol Marszał.


Zapraszamy do galerii

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, March 31, 2020 , Login,