Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Śladami wielkich kobiet

W sobotę 8 czerwca grupa 54 seniorów z naszej gminy udała się do Warszawy - był to drugi wyjazd w ramach projektu pn. "Matki, żony, artystki, działaczki. Śladami kobiet - wiejska akademia trzeciego wieku", tym razem poświęcony przede wszystkim Marii Skłodowskiej-Curie oraz Irenie Sendlerowej.
Pierwszym odwiedzanym miejscem było Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, które poświęcone jest życiu i rodzinie polskiej noblistki oraz jej dokonaniom naukowym. Seniorzy zobaczyli tam połączenie rozwiązań multimedialnych z oryginalnymi eksponatami, wśród których znajdują się m.in. biurko Skłodowskiej oraz archiwalne fotografie i dokumenty. Kolejnym punktem był spacer "Warszawa Ireny Sendlerowej", przygotowany przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" - wędrówka rozpoczęła się w Muzeum ale przebiegała także śladami miejsc związanych z bohaterskimi czynami najbardziej znanej polskiej Sprawiedliwej. Ostatnim punktem programu był spektakl "Rodzina Addamsów" w Teatrze "Syrena".
Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak i Karol Marszał.


Galeria zdjęć

 

  

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, March 31, 2020 , Login,