Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Abakany i sztuka użytkowa

W czwartek 18 lipca grupa 54 seniorów z naszej gminy udała się na kolejny wyjazd w ramach projektu pn. "Matki, żony, artystki, działaczki. Śladami kobiet - wiejska akademia trzeciego wieku".
Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie zobaczyli wystawę "W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz", prezentującą przede wszystkim najbardziej znane abakany czyli kompozycje przestrzenne stworzone z tkanin oraz rzeźby wykonane z jutowego płótna utwardzanego żywicą. Następnie grupa zwiedziła dawny Pałac Biskupów Krakowskich - siedzibę Muzeum Narodowego w Kielcach i wystawę "O stołach i bankietach pańskich. Jak ucztowano w dawnych wiekach", która przybliżyła seniorom szeroką gamę przedmiotów pojawiających się w dawnej jadalni i kuchni czyli w miejscach, które niegdyś były wyłączną domeną kobiet. Dodatkowo odwiedzonym miejscem było Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zdjęcia: Karol Marszał.Galeria zdjęć

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, March 29, 2020 , Login,