Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Dzieci z Radłowa wędrowały questem

W poniedziałek 5 października uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Radłowie odbyli wędrówkę szlakiem turystycznym po zabytkach Moszczanki i Skrzebowej. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała wycieczce, która rozpoczęła się  w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Skrzebowej. Tutejszy proboszcz ks. Rafał Kryś przybliżył dzieciom historię kościoła i znajdującego się w niej obrazu Matki Boskiej Loretańskiej. Stamtąd uczniowie udali się szlakiem turystycznym, po którym prowadzi krótki przewodnik pisany wierszem - tzw. quest. Głównym celem wędrówki były  XVII – wieczne ruiny skrzebowskiej kaplicy loretańskiej. Uczniowie biorący udział w queście odgadywali  i uzupełniali hasła w przewodniku,  poznając przy tym historię tego niezwykłego, położonego wśród pól i łąk,  miejsca.

Spacer tym szlakiem turystycznym to nie tylko pomysł na zorganizowanie krótkiej wycieczki klasowej, ale przede wszystkim ciekawa lekcja historii, która przybliża uczniom dawne dzieje i pokazuje piękno ich małej ojczyzny.


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,