Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Fizyka dla seniorów

Ostatni wyjazd w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" odbył się w sobotę 24 listopada i był poświęcony fizyce. Celem była Warszawa, do której udały się 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków.
Zajęcia rozpoczęły się w Muzeum Warszawy, gdzie seniorzy zapoznali się z wystawą "Rzeczy warszawskie". Głównym punktem pobytu w stolicy było jednak Centrum Nauki "Kopernik", gdzie uczestnicy wyjazdu zaproszeni zostali do świata samodzielnego eksperymentowania. Pod opieką animatorów mogli obejrzeć wybrane eksponaty i zrozumieć prawa nauki, które zainspirowały ich powstanie. Interesujące ich obiekty mogli dotknąć oraz uruchomić, co pozwoliło na lepsze poznanie prawideł nauk ścisłych. Z Centrum Nauki studenci trzeciego wieku udali się do planetarium "Niebo Kopernika", gdzie wzięli udział w seansie "Halo Ziemia", który w nowoczesny sposób uzupełnił wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki, szczególnie fizyki i astronomii.
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Zdjęcia: Karol Marszał
 
 

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,