Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

III Koncert przy ruinach

W sobotę 30 maja odbył się trzeci już "Koncert przy ruinach" XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Podobnie jak w latach ubiegłych publiczność dopisała - koncert oraz pięknie podświetlone zabytkowe ruiny oglądało ok. 300 osób. Tym razem gościem był zespół gospel "Z Potrzeby Serc" - 17-osobowa grupa wokalno-instrumentalna, działająca w Warszawie przy Duszpasterstwie Akademickim św. Anny. Energiczni i utalentowani młodzi ludzie wykonali kilkanaście utworów muzyki gospel, spirituals i soul. Swoim świadectwem szerzyli wartości chrześcijańskie bowiem gospel to muzyka, w której człowiek zawierza Bogu wszystkie troski i pozwala by On działał w nim i kierował jego życiem.

Wśród publiczności znaleźli się m.in. burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak, radna Powiatu Ostrowskiego Katarzyna Spiżak i proboszcz raszkowski ks. Grzegorz Kamzol. Koncert zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki wsparciu finansowemu Gminy i Miasta Raszków oraz Powiatu Ostrowskiego. Celem była popularyzacja zabytkowych ruin XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej, która jest jednym z dwunastu istniejących tego typu obiektów, jakie przetrwały do naszych czasów w Polsce. Przy okazji koncertu zbierane były datki na kontynuację procesu konserwacji zabytkowych ruin, które niestety z powodu upływu czasu i warunków artmosferycznych ulegają ciągłej destrukcji.

Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa zachęca do odwiedzania zabytkowych ruin kaplicy oraz innych obiektów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na terenie Skrzebowej i Moszczanki. Wszystkim zainteresowanym pomocą może służyć tzw. quest czyli nieoznakowana ścieżka krajoznawcza, która prowadzi turystów do poszczególnych miejsc godnych odwiedzenia - za jej przejście i rozwiązanie wszystkich zagadek na jej trasie na zdobywców czeka nagroda. Ulotki questowe można pobrać ze strony www.skrzebowa.osw.pl bądź otrzymać u sołtysa Skrzebowej.

Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,