Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

II Rajd Loretański za nami

W niedzielne popołudnie 16 września nasze miejscowości stały się turystycznymi stolicami gminy Raszków, a nawet powiatu ostrowskiego. Liczba 142 turystów, którzy przybyli do nas aby wziąć udział w queście pieszym, rowerowym bądź specjalnej trasie rowerowej po terenie naszej gminy pokazała, że taki sposób spędzenia wolnego czasu cieszy się dużą popularnością. Po przebytych trasach na uczestników czekały posiłek turystyczny i kawa przygotowane przez panie z KGW Moszczanka-Skrzebowa. Rozegrane zostały także konkurencje sportowe oraz konkurs krajoznawczo-historyczny. Najstarszy uczestnik rajdu liczył 83 lata, a najmłodszy dopiero skończył roczek. Przy pięknej słonecznej pogodzie, z uśmiechem na twarzy wszyscy wrócili do swoich domów z nadzieją, że za rok znów się spotkają na kolejnym rajdzie.

Organizatorem imprezy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa było nasze Stowarzyszenie a koordynatorami Irena i Andrzej Jarmuszczakowie. Dziękujemy za wsparcie Gminie Raszków oraz firmie Przetwórstwo Mięsne "Franka" ze Skrzebowej.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,