Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Konkurs "Jeden dzień w Sołectwie" z wyróżnieniem

W piątek 11 października w Poznaniu odbył się finał IV edycji konkursu „Jeden Dzień w Sołectwie – przyroda, kultura, tradycja”. Organizatorem konkursu był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Sołectwo Skrzebowa wywalczyło wyróżnienie, otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Konkurs corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem - w tegorocznej edycji wzięło udział prawie 100 sołectw z województwa wielkopolskiego, z których do drugiego etapu wybrano 30 najlepszych projektów. Gminę Raszków reprezentowała Skrzebowa. W pierwszym etapie konkursu należało przedstawić informację o sołectwie w formie folderu promującego jego walory przyrodnicze, historyczne, kulturowe i krajobrazowe, atrakcje i bazę turystyczną. Ponadto należało przedstawić propozycję potrawy regionalnej w postaci drugiego dania na ciepło z wykorzystaniem drobiu oraz deser. Sołectwa, których projekty oceniono najwyżej zostały zaproszone do drugiego etapu konkursu, w którym nasze sołectwo przygotowało „Kaczkę nadziewaną na warzywach” oraz deser „Pieczone jabłka z miodem i orzechami”. Potrawy te spotkały się z uznaniem zarówno członków komisji oceniającej jak i wśród pozostałych uczestników konkursu.
W finałowych zmaganiach sołectwo Skrzebowa reprezentowała trzyosobowa reprezentacja z sołtysem Tadeuszem Marszałem, Reginą Marszał i Marzanną Kulas a także wiceburmistrzem naszej gminy Piotrem Rokickim.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, March 31, 2020 , Login,