Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kulturalny wyjazd do Warszawy

W niedzielę 31 marca pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży z gminy Raszków wyjechało do Warszawy w ramach projektu „Kulturalnie świętujemy Niepodległą”. Najpierw grupa udała się do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, gdzie obejrzała operę Wolfganga Amadeusza Mozarta „Czarodziejski flet” - opowieść o wchodzeniu w życie i dojrzewaniu, próbie miłości i przyjaźni. Reżyser swobodnie posługiwał się elementami kina niemego, komedii slapstikowej, kreskówki, japońskiej mangi, aluzjami do popkultury, zręcznie i z poczuciem humoru balansując przy tym na granicy kiczu. Następnie w Muzeum Narodowym młodzież podziwiała ekspozycję konfrontującą artystyczne przedstawienia wydarzeń historycznych i politycznych z przemianami polskiej sztuki u progu odrodzonego państwa. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli obraz wojny i walki o niepodległość Polski a także jej głównych aktorów uwiecznionych na obrazach polskich malarzy.

Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie w ramach projektu „Kulturalnie świętujemy Niepodległą”, sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, March 28, 2020 , Login,