Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Kultura w fabryce

"Kultura w fabryce" to temat przewodni drugiego wyjazdu w ramach projektu "Wiejski objazdowy uniwersytet trzeciego wieku". W sobotę 29 sierpnia pięćdziesięciu seniorów z gminy Raszków odwiedziło Łódź, by zapoznać się z ofertą instytucji kiltury znajdujących się w na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, gdzie obecnie funkcjonuje centrum handlowo-rozrywkowe "Manufaktura". Odwiedzane na początku Muzeum Sztuki jest drugim najstarszym muzeum sztuki nowoczesnej na świecie - seniorzy obejrzeli tam unikatowe zbiory dotykające tematów i wątków istotnych dla współczesnego odbiorcy. W dawnym pałacu Izraela Poznańskiego, obecnie Muzeum Miasta Łodzi, studenci zapoznali się z historią i kulturą XIX-wiecznej metropolii przemysłowej, w szczególności przybliżone im zostały sylwetki znamienitych artystów związanych z Łodzią: Władysława Reymonta, Juliana Tuwima czy Artura Rubinsteina. Wreszcie w kinie obejrzeli film pt. "Żyć, nie umierać".

Projekt realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,