Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Na początek Zielona Góra
W piątek 26 kwietnia grupa 54 seniorów z naszej gminy udała się do Zielonej Góry by zapoznać się z trzema instytucjami kultury. Był to pierwszy wyjazd w ramach naszego nowego projektu pn. "Matki, żony, artystki, działaczki. Śladami kobiet - wiejska akademia trzeciego wieku", poświęconego działalności wybitnych kobiet.
Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Ziemi Lubuskiej a dokładnie w galerii witraży Marii Powalisz-Bardońskiej. Na tej ekspozycji uczestnicy zapoznali się z dorobkiem twórczym poznańskiej pracowni witrażowniczej, m.in. witrażami „Panorama średniowiecznej Zielonej Góry” i „Winobranie”. W Muzeum Etnograficznym w Ochli seniorzy zobaczyli zabytki z czterech historycznych regionów: Zachodniej Wielkopolski, Wschodnich Łużyc, Dolnego Śląska i tzw. obszaru środkowo-lubuskiego, w tym najstarszy zachowany w Polsce dom z 1675 roku. Podsumowaniem dnia był koncert w Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda - w programie znalazły się m.in. utwory J.S. Bacha, P. Czajkowskiego, A. Piazolli i K. Kurpińskiego.
Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
 
 
Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, March 29, 2020 , Login,