Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Nasi goście w galerii AMBER

Nasi goście z Macedonii i Ukrainy wystąpili w sobotę 8 sierpnia na scenie w kaliskiej Galerii AMBER. Zespół Tańca Ludowego “Gerdan” z Ochrydy w Macedonii oraz polonijny Zespół Tańca Ludowego „Polanie znad Dniepru” z Kijowa na Ukrainie zaprezentowały tańce i pieśni ze swoich narodowych regionów.

Zespół z Macedonii tworzą młodzi tancerze wraz z orkiestrą. Grupa wykonała pieśń i 3 tańce z różnych regionów Macedonii. Zespół „Polanie znad Dniepru” tworzą dzieci i młodzież polskiego pochodzenia (uczniowie i studenci), których pragnieniem jest rozwój i popularyzacja kultury polskiej na Ukrainie. Na scenie w Amber zatańczyli poloneza, krakowiaka oraz kilka ukraińskich tańców regionalnych.

Do Polski zespoły te przyjechały na występy w ramach V Swojskich Spotkań z Folklorem, połączonych z wiejskimi dożynkami. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”.

Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,