Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Nasze kapele dudziarskie

Podczas Swojskich Spotkań z Folklorem 18 sierpnia zaprezentowały się także nasze dwie kapele dudziarskie w składzie: Cezary Bednarczyk i Wiktor Marszał oraz Maria i Antoni Szubert. Każda z kapel zaprezentowała po 4 tradycyjne utwory wielkopolskie zagrane na dudach i skrzypcach podwiązanych.
Działalność kapel dudziarskich wpisana jest w tradycję naszego regionu, bowiem w roku 1935 muzycy z Raszkowa wygrali I Ogólnopolski Konkurs Kapel Dudziarskich w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety w naszej okolicy nie ma już tradycji gry na dudach, dlatego też z pomocą doświadczonego dudziarza - Michała Umławskiego - próbujemy przywrócić umiejętność gry na tym instrumencie.
Zajęcia realizowane są w ramach projektu "Powrót do tradycji - nasza młoda kapela dudziarska", dzięki środkom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna".

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, March 29, 2020 , Login,