Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Nowy projekt rozpoczęty

W czwartek 12 kwietnia w galerii obrazów St. Brajera w Moszczance odbyło się spotkanie inaugurujące projekt "Bezpieczny i aktywny senior", w którym udział wzięło sześćdziesiąt starszych osób z Moszczanki, Skrzebowej i okolicznych miejscowości. Zostało ono zorganizowane celem zapoznania seniorów z zasadami bezpiecznych zachowań w miejscu zamieszkania i w sytuacjach życia codziennego oraz ze skutecznymi metodami zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom w ruchu drogowym. Seniorzy wysłuchali prelekcji wygłoszonych przez nadkomistarza Krzysztofa Kulę z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwsza z nich dotyczyła realnych i potencjalnych zagrożeń, jakie mogą spotkać seniorów w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą "na wnuczka, krewnego czy policjanta". Wykład "Bezpieczny senior na drodze" poświęcony był bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym, w szczególności bezpiecznemu poruszaniu się rowerem, który jest środkiem lokomocji bardzo popularnym wśród seniorów mieszkających na wsi. W spotkaniu uczestniczył także dzielnocowy st. asp. Damian Solecki.

Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. W ramach zadania w kolejnych miesiącach odbędzie się także cykl wyjazdów edukacyjnych dla seniorów.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu, jaki został nagrany podczas spotkania - całość będzie dostępna niebawem.

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,