Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Odwiedzili Arkadię

W środę 2 października grupa 54 seniorów z naszej gminy udała się na kolejny wyjazd w ramach projektu pn. "Matki, żony, artystki, działaczki. Śladami kobiet - wiejska akademia trzeciego wieku".
Pierwszym punktem programu był spacer w zabytkowym ogrodzie - Arkadii Heleny Radziwiłłowej, która w 1778 roku zleciła budowę ogrodu romantycznego a następnie pielęgnowała go i ulepszała przez kolejnych 40 lat, by powstało dzieło przyrody przepełnione magią i tajemniczością. Seniorzy odwiedzili też pobliski Pałac w Nieborowie, należący do najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce, na terenie którego podziwiali cenne kolekcje rycin, starodruków, portretów, porcelany i tkanin. Ostatnim punktem dnia był musical „Miss Saigon” w Teatrze Muzycznym w Łodzi - historia miłości między amerykańskim żołnierzem a młodą wietnamską kobietą.
Wyjazd został zorganizowany przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zdjęcia: Karol Marszał.Zapraszamy do galerii zdjęć

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, March 29, 2020 , Login,