Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Odwiedzili Poznań w rocznicę Powstania

W sobotę 29 grudnia pięćdziesięcioro dzieci i młodzieży z gminy Raszków wyjechało do Poznania, by poznać ofertę instytucji kultury związaną z rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego 2018/2019. Najpierw grupa udała się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego, które znajduje się w budynku Odwachu - dawnej siedzibie oddziałów powstańczych. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli pamiątki związane z czasami zaboru pruskiego, niezłomną walką z germanizacją i wreszcie największym, zwycięskim powstaniem w historii Polski. Następnie młodzież odwiedziła siedzibę Filharmonii Poznańskiej, gdzie wzięła udział w koncercie z okazji 100-lecia wybuchu Powstania, na który złożyły się prawykonanie „Symfonii Wielkopolskiej 1918” Marka Sewena na orkiestrę symfoniczną, chór męski i chór chłopięcy oraz „Pieśni Powstania Wielkopolskiego” w aranżacjach na chór a cappella - Jana Krutula, Dominika Puka, Marka Raczyńskiego i Jakuba Szafrańskiego (prawykonanie).

Wyjazd został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa w ramach projektu „Kulturalnie świętujemy Niepodległą”, sfinansowanego ze środków Fundacji PZU.

 

 

 

  

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, January 23, 2022 , Login,