Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

O górnictwie na Dolnym Śląsku

Uczestnicy piątego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" wyjechali na Dolny Śląsk, gdzie zajmowali się górnictwem. Wyjazd odbył się w sobotę 22 września i wzięły w nim udział 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków.
W Kopalni Złota w Złotym Stoku seniorzy zobaczyli sztolnie, w których przez kilkaset lat wydobywane były złoto oraz arsen z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem. Drugim etapem zajęć była wizyta w Kopalni Węgla Kamiennego w Wałbrzychu, gdzie uczestnicy wyjazdu zobaczyli dawne konstrukcje i rozwiązania procesów technologicznych, wieże szybów Julia i Sobótka oraz warsztaty mechaniczne pochodzące jeszcze z XIX wieku. Zakończeniem wyjazdu był udział w spektaklu teatralnym "Hamlet, książę Danii" w Legnicy.
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak i Karol Marszał

 


Zapraszamy do galerii

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,