Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Pamiętają o Chopinie

Silna grupa mieszkańców naszych miejscowości, zrzeszona w Klubie Turystyki Kolarskiej "Bicykl 1977", uczestniczyła w 54. Ogólnopolskim Rajdzie „Jesień Chopinowska” w dn. 11-13 września. Jak co roku meta rajdu znajdowała się przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie i w otaczającym go parku. Celem rajdu było upamiętnienie pobytu Fryderyka Chopina w Antoninie, rozpowszechnienie walorów turystyczno krajoznawczych południowej Wielkopolski, a okolic Ostrowa, Ostrzeszowa i Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy” w szczególności, a dodatkowo stworzenie uczestnikom warunków czynnego wypoczynku i rekreacji.

Rowerzyści pokonali trasę Antonin – Ostrzeszów - wzniesienie Bałczyna – Siedlików – Antonin. Przejechali ponad 55 km. W Ostrzeszowie zwiedzali muzeum i klasztor pobernadyński oraz drugie muzeum w Ratuszu, gdzie znajdują się pamiątki po jeńcach z okresu II Wojny Światowej. Wjechali również na wzniesienie Bałczyna (278 m npm), z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,