Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Piastowie i muzyka

"Piastowie i muzyka" to temat ostatniego wyjazdu grupy seniorów w ramach projektu "Wiejska objazdowa akademia trzeciego wieku". Celem wyjazdu, który odbył się 20 listopada, była Opolszczyzna: Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu oraz Filharmonia Opolska.

W Zamku Piastów Śląskich, zwanym "Śląskim Wawelem", seniorzy zobaczyli zabytki związane z dziejami Piastów Śląskich i tradycją piastowską w Brzegu i okolicy. W Muzeum Śląska Opolskiego grupa zapoznała się z zabytkami z zakresu archeologii, badań prowadzonych na terenie miasta Opola i regionu, historii miasta, etnografii i sztuki. W mieście polskiej piosenki finałem dnia była oczywiście muzyka jednak w wydaniu innym niż znane z Festiwali Polskiej Piosenki - był to koncert muzyki poważnej wykonany przez artystów Filharmonii Opolskiej, podczas którego grupa wysłuchała utworów Ludwika van Beethovena, Josepha Haydna oraz Antonina Dvorzaka. Wcześniej grupa odwiedziła jeszcze kościół franciszkanów, zapoznając się z jego ciekawą historią i odwiedzając podziemia.

Projekt realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,