Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Pielgrzymka do św. Józefa

Grupa ok. 40 skrzebowskich parafian udała się w sobotę 10 marca do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w ramach pielgrzymki w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego. Mszy św. przewodniczył bp Łukasz Buzun a licznie zgromadzonych pielgrzymów powitał ks. prałat Jacek Plota, kustosz sanktuarium. Przed Mszą św. wierni wysłuchali konferencji ks. Szymona Rybaka, który mówił o św. Józefie. Po komunii św. w kaplicy cudownego obrazu św. Józefa patronowi zawierzono przybyłe parafie, siostry zakonne i sołtysów z Wielkopolski (w dniu ich święta). Pielgrzymkę zakończyła procesja pod figurę św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano Barkę.
Do św. Józefa przybyli tego dnia także parafianie z parafii św. Michała Archanioła w Kaliszu, parafii św. Brata Alberta w Kaliszu, parafii św. Marcina w Odolanowie, parafii św. Jakuba Apostoła w Tłokini Kościelnej, parafii Nawiedzenia NMP w Krzyżownikach i parafii św. Idziego w Mikorzynie.

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, January 23, 2022 , Login,