Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Polsko-ukraińskie spotkanie w Poroninie

W dn. 13-18 października grupa młodzieżowa "Swojaków" przebywała w Poroninie na spotkaniu z młodzieżą z Sumów na Ukrainie. Wyjazd odbył się w ramach projektu "Polsko-ukraińskie warsztaty tańców ludowych" dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Celem zadania była integracja polskiej i ukraińskiej młodzieży, wymiana informacji na temat tradycji, historii i kultury krajów, regionów i miejscowości, z których pochodzą młodzi ludzie oraz uświadomienie polskiej i ukraińskiej młodzieży istnienia wspólnoty historycznej, kulturowej oraz językowej między narodami polskim i ukraińskim. 

W programie spotkania znalazł się szereg zajęć integracyjnych, opartych na zabawie i wzajemnym uczeniu się języka polskiego oraz ukraińskiego. Każda z grup przygotowała program prezentowany w ramach własnego wieczoru narodowego a także uczyła rówieśników z drugiego kraju tańców ludowych ze swojego regionu - tym samym młodzi Ukraińcy poznali tańce i piosenki wielkopolskie. Młodzież wspólnie wędrowała nad Morskie Oko, zwiedzała Zakopane oraz pływała w termach w Bukowinie Tarzańskiej.


Zapraszamy do galerii

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,