Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Przyroda w Łodzi

Uczestnicy czwartego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" wyjechali do Łodzi, gdzie zajmowali się przyrodą. Wyjazd odbył się we wtorek 7 sierpnia i wzięły w nim udział 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków.
W Ogrodzie Botanicznym seniorzy podziwiali różne gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia eksponowane w różnych działach tematycznych, skupiając się przede wszystkim na arboretum, florze polskiej, dziale roślin leczniczych i przemysłowych, zieleni parkowej, alpinarium oraz kolekcji roślin ozdobnych. W Palmiarni przenieśli się w barwny świat osobliwych roślin, pochodzących z ciepłych stref klimatycznych, cechujących się różnorodnymi kształtami i kolorami liści oraz pędów, zapachami kwiatów, a także specyficznymi właściwościami. W ogrodzie zoologicznym doświadczyli bliskiego spotkania z wieloma egzotycznymi zwierzętami z niemalże wszystkich rejonów świata.
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Zapraszamy do galerii

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,