Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Religie na Dolnym Śląsku

Uczestnicy drugiego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" zapoznali się z cechami charakterystycznymi różnych wyznań oraz różnicami między poszczególnymi religiami. Wyjazd odbył się w sobotę 9 czerwca i wzięły w nim udział 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków.
Zajęcia rozpoczęły się w katedrze w Świdnicy - jednym z największych kościołów katolickich na Dolnym Śląsku, z piątą co do wielkości w Polsce wieżą. Kolejnym etapem wyjazdu była synagoga w Dzierżoniowie - przez lata Dzierżoniów był dla Żydów najważniejszym miastem w Polsce gdyż tutejsza synagoga stała się symbolem - cudem nie spłonęła podczas "nocy kryształowej". W świątyni tej studenci „trzeciego wieku” poznali główne zasady judaizmu. Następnie w cerkwi św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich funkcjonującej w dawnej kaplicy szpitalnej (Bożogrobców) z XIV w. zapoznali się z cechami charakterystycznymi religii prawosławnej. Wyjazd zakończył się udziałem w spektaklu baletowym „Romeo i Julia” w Operze Wrocławskiej.
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,