Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Seniorzy we Wrocławiu

W sobotę 18 lipca odbył się pierwszy wyjazd w ramach nowego projektu pn. Wiejska objazdowa akademia trzeciego wieku. Do Wrocławia udały się 54 osoby z Moszczanki, Skrzebowej i miejscowości ościennych, by zobaczyć kilka muzeów oraz wziąć udział w spektaklu operowym.

Pierwszym punktem programu był barokowy kościół Bonifratrów z kryjącymi wiele tajemnic kryptami, otwartymi specjalnie dla naszych seniorów (katakumby są udostępniane publicznie tylko 1 listopada). W Muzeum Etnograficznym grupa dowiedziała sie wiele o niezwykłej różnorodności etnicznej i kulturowej charakteryzującej region Dolnego Śląska i jego mieszkańców. Następnie w urokliwym ogrodzie Zakładu Narodowego im. Ossolińskich seniorzy dowiedzieli się o zgromadzonych tam niezwykłych zbiorach (m.in. rękopisów „Pana Tadeusza”, „Chłopów” i „Beniowskiego”) i przywołali pamięć znanych Polaków związanych z Wrocławiem. Stamąd dotarli do Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zwiedzili Aulę Leopoldyńską i podziwiali panoramę miasta z wieży matematycznej. Wreszcie w Starym Ratuszu na wrocławskim Rynku zapoznali się ze zbiorami Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Ostatnim punktem programu była opera "Traviata" Giuseppe Verdiego - przedstawienie zarejestrowane w Metropolitan Opera w 2012 r. Słynne arcydzieło Giuseppe Verdiego to produkcja, która obiegła niemal cały świat operowy - była prezentowana na najbardziej prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji Met: Live in HD. Taką właśnie retransmisję obejrzeli nasi seniorzy w Kinie "Nowe Horyzonty".

Projekt realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie z pomocą finansową Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznaną w ramach programu "Kultura dostępna".

Zapraszamy do galerii


Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,