Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Taneczna integracja

W czwartek 6 sierpnia w Moszczance odbyły się międzynarodowe warsztaty taneczne. W świetlicy spotkało się około 90 młodych osób z Polski (Zespół Tańca Ludowego "Swojacy), Macedonii (Zespół Tańca Ludowego "Gerdan" z Ochrydy), i Ukrainy (Zespół Tańca Ludowego "Polanie znad Dniepru" z Kijowa). Wszyscy poznawali się nawzajem poprzez różnego rodzaju gry i zabawy oraz prezentowali swoje kraje, kulturę, język i folklor. Zajęcia zorganizowane zostały dla zespołów zagranicznych biorących udział w V Swojskich Spotkaniach z Folklorem.

Tego samego dnia delegacje zespołów z zagranicy spotkały się w ratuszu z burmistrzem Gminy i Miasta Raszków Jackiem Bartczakiem, który zaprezentował gościom naszą gminę a także pokazał ostatnio zrealizowane inwestycje: park w Raszkowie, halę widowiskowo-sportową przy Szkole Podstawowej w Raszkowie oraz tereny rekreacyjne w Pogrzybowie.

Zapraszamy do galerii

Pobyt grupy z Kijowa był współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r."

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,