Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Tegoroczne działania zaplanowane

W środę 10 stycznia w świetlicy wiejskiej odbyło się doroczne spotkanie liderów organizacji działających w naszych miejscowościach. Gospodarzem spotkania był Karol Marszał - radny obu miejscowości a zarazem prezes Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele: Koła Gospodyń Wiejskich - przewodnicząca Marzena Kulas, Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa - wiceprezes Irena Jarmuszczak,  Koła Historycznego MEMENTO - Aneta Franc, rady sołeckiej Moszczanki - sołtys Władysława Smolińska i Skrzebowej - sołtys Tadeusz Marszał, Ochotniczej Straży Pożarnej - prezes Marcin Molka oraz Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" - przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Michalak.
Zgromadzeni podzielili się opiniami na temat życia społecznego w naszych miejscowościach w bogatym w wydarzenia roku 2017 i zaczęli planować inicjatywy, które mają zostać zrealizowane w roku 2018. Głównymi wydarzeniami kulturalnymi będą: VIII Swojskie Spotkania z Folklorem z udziałem Zespołu Tańca Ludowego "Kablovi" z Serbii (niedziela 24 czerwca) oraz VI Koncert przy Ruinach z udziałem zespołu "Abba Pater Music" z Kalisza (8 września).

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,