Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Triduum Paschalne w Skrzebowej

Zakończyliśmy obchody najważniejszych dni w roku liturgicznym Kościoła katolickiego - Triduum Paschalnego czyli celebracji Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Obchody rozpoczęła w skrzebowskim kościele w Wielki Czwartek 18 kwietnia Msza św. Wieczerzy Pańskiej, przypominająca Ostatnią Wieczerzę. Msza ta jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki Piątek po Drodze Krzyżowej odbyło się nabożeństwo na cześć Męki Pańskiej, składające się z czterech elementów: liturgii słowa, adoracji Krzyża, Komunii świętej i procesji do Grobu Pańskiego.
W Wielką Sobotę cały dzień trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim, w ostatnich godzinach w asyście straży pożarnej z Moszczanki i Bieganina. Wieczorna liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczęła się o godz. 22. Przed kościołem kapłan poświęcił ogień, od którego odpalił paschał – symbol Chrystusa. Liturgia słowa składała się z kilku czytań ze Starego Testamentu oraz jednego czytania z Nowego Testamentu i Ewangelii. Po homilii ksiądz poświęcił wodę chrzcielną, zanurzając w niej trzy razy paschał. Ceremonię zakończyła uroczysta procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem trzy razy dookoła kościoła.

Zdjęcia: Andrzej JarmuszczakKontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Tuesday, March 31, 2020 , Login,