Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Tym razem historia na Opolszczyźnie

Uczestnicy trzeciego wyjazdu edukacyjnego w ramach projektu pn. "Bezpieczny i aktywny senior" wyjechali na Opolszczyznę, gdzie zajmowali się historią. Wyjazd odbył się w sobotę 7 lipca i wzięły w nim udział 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków.
Seniorzy zobaczyli najpierw porównywany do Wawelu Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, prezentujący dzieje miasta i dynastii Piastów, zbiory sztuki śląskiej od XV w. oraz nagrobki książąt piastowskich. Następnie w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach poznali problematykę jeniecką, w tym przede wszystkim niemiecki i radziecki system jeniecki, a także zagadnienia z zakresu II wojny światowej oraz najnowszej historii Polski. Służyły temu projekcja filmu edukacyjnego, oprowadzanie po ekspozycji oraz cmentarzach wojennych i terenach poobozowych.
Zadanie "Bezpieczny i aktywny senior" jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

 

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, January 23, 2022 , Login,