Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

VIII Swojskie Spotkania z Folklorem

W niedzielę 24 czerwca na terenie Skrzebowej i Moszczanki odbyło się kolorowe i żywiołowe widowisko pełne folkloru i kultury tradycyjnej, czyli VIII Swojskie Spotkania z Folklorem połączone z Estradą Folkloru Ziemi Kaliskiej. Gościem specjalnym imprezy był Zespół Tańca Ludowego „Kablovi” z Jagodiny w Serbii. Gospodarzem był Zespół Tańca Ludowego „Swojacy”, oprócz niego na scenie pojawili się inni przedstawiciele południowej Wielkopolski: zespoły tańca ludowego „Gorzyczanie” z Gorzyc Wielkich i „Krotoszanie” z Krotoszyna, zespoły śpiewacze „Ciświczanie” z Ciświcy, „Kalina” z Nowej Wsi i „Łąkocanie” z Łąkocin, Kapela Ludowa „Furmany” z Gorzyc Wielkich a także dzieci z Moszczanki uczące się gry na dudach wielkopolskich. Miłośnicy rzemiosła ludowego mogli uczestniczyć w warsztatach z zakresu haftu nasnuwanego oraz bibułkarstwa a także podziwiać wyroby koronkarskie i rzeźby prezentowane w ramach targów sztuki ludowej. W loterii fantowej wygrać można ponad dwieście cennych nagród.
Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Jacka Bartczaka - burmistrza Gminy i Miasta Raszków. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa we współpracy z kaliskim Centrum Kultury i Sztuki, KGW i OSP z Moszczanki i Skrzebowej. Wsparcia finansowego udzielili Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Ostrowski, Weko Polska Sp. z o.o. oraz Gmina i Miasto Raszków.

Zapraszamy do Galerii zdjęć

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,