Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

VII Koncert przy ruinach

W sobotę 25 maja już po raz siódmy odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się tym razem poznański Zespół Wokalny "Affabre Concinui". W programie znalazły się utwory różnych epok i stylów muzycznych: począwszy od muzyki religijnej epoki odrodzenia a także XX i XXI wieku, poprzez średniowieczne madrygały, utwory Vivaldiego, Bacha, Chopina czy Moniuszki aż do współczesnych utworów rozrywkowych - świetnie zaaranżowanych i oddających klimat oryginałów. A wszystko wyśpiewane "idealnie współbrzmiąc" bo to właśnie oznaczają słowa "affabre concinui". Całość złożyła się na bardzo urokliwy, muzyczny wieczór, w którym uczestniczyło około 300 osób, m.in. burmistrz Jacek Bartczak, radna powiatowa Maria Tomaszewska i ks. prob. Rafał Kryś. 

Koncert zorganizowany został przez nasze Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury a także środkom Powiatu Ostrowskiego i firmy Weko Polska Sp. z o.o. we współpracy z Gminą i Miastem Raszków oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Bieganinie.

Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak i Marcin Marciniak

 

Galeria zdjęć

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2020 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Sunday, March 29, 2020 , Login,