Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

V Rajd Loretański za nami

W niedzielę 19 września 2021 turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej, gdzie odbył się V Pieszo-Rowerowy Rajd Loretański połączony ze Świętem Roweru 2021. Turyści uczestniczyli w queście pieszym lub rowerowym, pokonali trasę pieszą z Raszkowa, trasy rowerowe z Ostrowa Wielkopolskiego i Pleszewa oraz trasę specjalną "Szlakiem trzech wyznań". Punktem wspólnym wszystkich tras były zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej oraz kościół parafialny z obrazem Matki Bożej Loretańskiej w Skrzebowej. Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy wrócili na metę rajdu, gdzie czekał na nich posiłek oraz wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu. Podczas rajdu można się było zaszczepić przeciw Covid-19 w ramach akcji "Szczepimy się z KGW". Imprezą towarzyszącą były prezentacje kulinarne podsumowujące projekt "Nasz lokalny patriotyzm kulinarny".
Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance we współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej "Bicykl 1977", PTTK Ostrów Wielkopolski oraz Parafią Zwiastowania Pańskiego w Skrzebowej. Dofinansowano ze środków Powiatu Ostrowskiego oraz Gminy i Miasta Raszków. Uczestnicy rajdu otrzymali kamizelki odblaskowe w ramach akcji "Bądź widoczny! Bądź bezpieczny! Akcja społeczna Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej".
Zdjęcia: Andrzej Jarmuszczak i Patryk Stawikowski

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2021 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Saturday, November 27, 2021 , Login,