Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wrócili z Piwnicznej-Zdroju

W dniach 17-24 lutego w Piwnicznej-Zdroju zorganizowaliśmy zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z naszych miejsowości oraz okolic. Głównym elementem wyjazdu były zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez Artura Zdanio. Uczestnicy udawali się też na pobliskie stoki narciarskie, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski.

Grupa zwiedziła Piwniczną-Zdrój oraz kilka innych miejscowości: w Wieliczce zobaczyła zabytkową kopalnię Soli, w Starym Sączu ołtarz papieski oraz klasztor sióstr Klarysek, w Podegrodziu uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Lachów Sądeckich, w Szaflarach zażywała kąpieli w miejscowych basenach termalnych, wreszcie w Krynicy-Zdroju poznała najważniejsze obiekty związane z wodolecznictwem oraz zapoznała się z życiem i twórczością Nikifora. Finałem zimowiska był kulig w pięknej zaśnieżonej scenerii Beskidu Sądeckiego. Wśród opiekunów znaleźli się Albin Bednarczyk, Jolanta Marszał i Karol Marszał.

Wyjazd został dofinansowany z dotacji Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.


Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,