Linki
 

Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" działa przy
wsparciu finansowym firmy
WEKO Polska Sp. z o.o.
z Moszczanki oraz Miejsko - Gminnego Ośrodka
Kultury
w Raszkowie.

Wypoczynek letni w Rakszawie

W dniach 26 lipca - 4 sierpnia odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków. Do Rakszawy k. Łańcuta wyjechało 45 osób, które uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Justynę Maszewską oraz innych aktywnościach organizowanych przez opiekunów: Albina Bednarczyka, Jolantę Marszał, Karola Marszała i Ewę Wojtczak.

Grupa odwiedziła Pacanów, gdzie zwiedziła Europejskie Centrum Bajki oraz uczestniczyła w wybuchowych doświadczeniach z ciekłym azotem. Uczestnicy wypoczynku zobaczyli też piękne wnętrza pałacu w Łańcucie wraz z powozownią i storczykarnią, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej w Markowej, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, bazylikę w Leżajsku a także najciekawsze miejsca Rakszawy. W Rzeszowie podziwiali pokaz multimedialnej fontanny. Z Przeworska do Bachórza podróżowali kolejką wąskotorową "Podgórzanin" podziwiając krajobrazy Pogórza Dynowskiego a w Jarosławiu odwiedzili zabytkowe podziemia, które kiedyś były spichlerzami miejscowych kupców. W Zagrodzie Garncarskiej w Medyni Głogowskiej samodzielnie wykonywali na kole garncarskim naczynia z gliny. Bardzo emocjonującym i nowym doświadczeniem był spływ kajakami po rzece Tanwi, która jest jednym z dopływów Sanu. Wreszcie okazją do relaksu były kąpiel na pływalni w Sokołowie Małopolskim, biesiada przy ognisku i dyskoteka.

Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" dofinansowany został z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Kontakt

karolmarszal@wp.pl

Copyright (c) 2022 Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, południowa wielkopolska , Monday, January 24, 2022 , Login,